Víťazné práce súťaže Farebný svet – Coloriskeri luma 2015

Víťazné práce súťaže Farebný svet – Coloriskeri luma 2015

i Júl 1st No Comments by

Tradičné rómske remeslá boli témou tohtoročnej celoštátnej súťaže Farebný svet – Coloriskeri luma. V roku 2015 sa uskutočnil už siedmy ročník súťaže. Vyhlásenie víťazov súťaže sa uskutočnilo 20. júna v Dunajskej Lužnej v rámci podujatia Európske rómske kováčske sympózium. Ponúkame Vám víťazné práce tohto ročníka súťaže. Zapojeným školám a talentovaným žiakom za účasť ďakujeme.

Kategória II.A


1. miesto
: Patrik Tankó
Špeciálna základná škola s VJ slovenským a maďarským, Nevädzová ul., Bratislava
Práca kováča v minulosti
01_Tanko

1. miesto: Kristína Kaloková a Milan Demeter
Špeciálna základná škola Humenné
Hnedo graj
02_Kalokova_Demeter

1. miesto: Martin Filičko
Základná škola s materskou školou Šarišské Jastrabie
Usilovní kováči
03_Filicko

2. miesto: Stanislava Siváková
Základná škola Kružlová
U kováča
04_Sivakova

2. miesto: Vladimír Kroka
Základná škola Čaklov
Husľový koncert na lúke
05_Kroka

2. miesto: Vanesa Lakatošová
Základná škola Selice
Rómka s tancujúcim medveďom
06_Lakatosova

3. miesto: Andrea Boncseková
Základná škola Rozmarínová ul., Komárno
Veštica
07_Boncsekova

3.miesto: Simona Ferková
Základná škola, Ľutina
Ťažké remeslo
08_Ferkova

3. miesto: Radko Dudy Koťo
Nízkoprahové centrum Snina
Veštica
09_Dudy

Čestné uznanie: Alexandra Mlynarčíková
Detské mestečko Trenčín, Zlatovce
Fidlikant
10_Mlynarcikova

Čestné uznanie: Lukáš Bilý
Základná škola Veľký Šariš
Muzikanti
11_Bily

Čestné uznanie: Soňa Lončáková
Detský domov Žakarovce
Tanečnice
12_Loncakova

Čestné uznanie: Martin Bilý
Základná škola Veľký Šariš
Košikári
13_Bily

Kategória I.A

 

1. miesto: Mário Žiga
Základná škola a materskou školou Vydrník
Rómska kapela
14_Ziga

1. miesto: Denis Gulaši
Základná škola a materskou školou Hrabušice
Rómsky kováč
15_Gulasi

2.miesto: Ladislav Mikuš
Základná škola s materskou školou Vydrník
Huslista
16_Mikus

2.miesto: Vanesa Čonková
Základná škola s materskou školou Šarišské Jastrabie
Šikovný ujo korytár
17_Conkova

3.miesto: Kristína Gáborová
Základná škola Vtáčkovce
Radosť zo života
18_Gaborova

3. miesto: Patrik Mirga
Centrum voľného času Podolínec
Kolesá, podkovičky, všetko urobím
19_Mirga

Čestné uznanie: Patrik Poprocký
Základná škola Ždaňa
Cigánski diabli
20_Poprocky

Čestné uznanie: Sabrina Poláková
Základná škola Fričovce
Rómska zábava
21_Polakova

Ocenenie školy

 

Základná škola s materskou školou Lomnička
Špeciálna základná škola, Hradná ul., Komárno
Základná škola s materskou školou Poprad – Spišská Sobota
Základná škola VJM Šíd

Kategória I. B


2. miesto:
Stanislava Mirgová
Základná umelecká škola Rakúsy
Rómska muzika
26_Mirgova

 

Literárna súťaž


2. miesto:
 Dalibor Čonka
Základná škola Fričovce
Môj ujo košikár