Farebný svet – Coloriskeri luma 2016

Ponúkame Vám víťazné práce celoštátnej súťaže  Farebný svet – Coloriskeri luma 2016. V tomto roku sa uskutočnil už ôsmy ročník súťaže, organizátori hodnotili 323 výtvarných a literárnych prác žiakov z 26 základných škôl a 19 detských domovov. Vyhlásenie víťazov súťaže sa uskutočnilo 25. júna v Dunajskej Lužnej v rámci podujatia Európske rómske kováčske sympózium.  Zapojeným školám a talentovaným žiakom za účasť ďakujeme.

Kategória I.A

1. miesto: Mária Szendreyová (9 rokov)
Detský domov, Botanická ul., Trnava
Veštica Izolda
ia01

1. miesto: Laura Šarközyová (10 rokov)
Detský domov, Skalica
Speváčka
ia02

1. miesto: Chiara Botošová (10 rokov)
ZŠ s VJM, Šíd
Šikovné ruky pri výrobe metiel z vŕby
ia03

2. miesto: Rastislav Oračko (10 rokov)
ZŠ a MŠ Lomnička
Muzikant, zahraj nám!
ia04

2. miesto: Sebastián Hangurbadžo (9 rokov)
ZŠ a MŠ Lomnička
Po práci oddych
ia05

2. miesto: Samko Pecek (7 rokov)
ZŠ Rozmarínová, Komárno
Kováč
ia06

3. miesto: Daniel Kacvinský (9 rokov)
ZŠ Fričovce
Tehliari pri práci
ia07-js

3. miesto: Marek Balog (9 rokov)
ZŠ Júlie Bilčíkovej, Budkovce
Kováč

3. miesto: Andrea Karičková (10 rokov)
ZŠ Júlie Bilčíkovej, Budkovce
Hudobníci
ia09-js

3. miesto: Natália Kanalošová (7 rokov)
ZŠ s MŠ Š. Ďurovčíka, Palín
Metliari
ia10

Cena poroty: Stázka Lakatošová (10 rokov)
Spojená škola – špeciálna ZŠ, Hradná ul., Komárno
Kolotočiar Laci
ia11

Cena poroty: Emilko Lakatoš (10 rokov)
Spojená škola – špeciálna ZŠ, Hradná ul., Komárno
Šperkárka Amanda
ia12

Cena poroty: Viktorka Berkyová (10 rokov)
Spojená škola – špeciálna ZŠ, Hradná ul., Komárno
Kolotočiar Pali
ia13

Cena poroty: Agáta Kollárová (9 rokov)
ZŠ a MŠ Hrabušice
Cvičiteľ koní
ia16

Cena poroty: Vladimíra Kroščenová (10 rokov)
ZŠ a MŠ Hrabušice
Hubár
ia17

Cena poroty: Martina Kraľovičová (10 rokov)
ZŠ a MŠ Hrabušice
Zvonár
ia18

Čestné uznanie: Sofia Kocsisová (8 rokov)
ZŠ Rozmarínová, Komárno
Hudobník
ia20

Kategória II.A

 

1. miesto: Tomáš Hudák (11 rokov)
ZŠ a MŠ Hrabušice
Drevorubači
iia01

1. miesto: Peter Oláh (10 rokov)
ZŠ Budovateľská Snina, Nízkoprahové centrum Snina
Kolotočiar
iia04

1. miesto: Štefánia Kandráčová (12 rokov)
ZŠ Bystrany
Tanečnice z Bystrian
iia02-js

1. miesto: František Horváth (10 rokov)
ZŠ Bystrany
Kováč Tóno

1. miesto: Lilian Teskal (14 rokov)
ZŠ Rozmarínová, Komárno
Veštica
iia05

2. miesto: Marieta Gáborová (13 rokov)
ZŠ a MŠ Bajerov
Rómsky tanec
iia06

2. miesto: Kitty Oláhová (11 rokov)
ZŠ s VJM, Šíd
Skúsená liečiteľka
iia07

2. miesto: Lukáš Kuchár (14 rokov)
ZŠ Veľký Šariš
Obchodovanie s koňmi
iia08

2. miesto: Adam Holub (14 rokov)
ZŠ Veľký Šariš
Rómska rodina
iia09

3. miesto: Damián Klempár (12 rokov)
Detský domov Škovránok, Hnúšťa
Rómske remeslá

3. miesto: Klára Kelešová (15 rokov)
Špeciálna základná škola Snina, Nízkoprahové denné centrum Snina
Rómska tanečnica
iia11

3. miesto: Frederik Badžo (16 rokov)
ZŠ a MŠ Stráne pod Tatrami
Rómski kováči
iia13

3. miesto: Denisa Siváková (14 rokov)
ZŠ Kružlová
Korytári pri práci
iia10

Cena poroty: Jurko Lakatoš (16 rokov)
Spojená škola – špeciálna ZŠ, Hradná ul., Komárno
Zvonár Ernest
iia23

Cena poroty: Marcelka Lakatošová (14 rokov)
Spojená škola – špeciálna ZŠ, Hradná ul., Komárno
Koniar Gejza
iia24

Cena poroty: Danka Lakatošová (13 rokov)
Spojená škola – špeciálna ZŠ, Hradná ul., Komárno
Tehliar Feri
iia25

Cena poroty: Mária Lakatošová (15 rokov)
ZŠ a MŠ Selice
Cirkusanti
iia15

Cena poroty: Amanda Lakatošová (11 rokov)
ZŠ a MŠ Selice
Cigánska muzika
iia16

Čestné uznanie: Laura Rezanková (13 rokov)
ZŠ Kukučínova, Vranov nad Topľou
Veštica

Čestné uznanie: Andrea Rezanková (15 rokov)
ZŠ Kukučínova, Vranov nad Topľou
Veštica

Kategória II.B

2. miesto: Soňa Lončáková (14 rokov)
Detský domov Gelnica
Kováč
iib1

Kategória II.C

2. miesto: Aneta Lazárová (16 rokov)
Detský domov Piešťany
Čierny kováč
iic1

Cena poroty: Kristián Lakatoš (16 rokov)
ZŠ a MŠ Selice
Hubári
iic2

Literárne práce

Do literárnej súťaže Farebný svet – Coloriskeri luma 2016 prišlo len päť prác, podstatne menej, ako do výtvarnej súťaže. Členov poroty najviac zaujala rozprávka Ako sa stal Merko kováčom od Klaudie Šmatárovej zo Základnej školy Kukučínová vo Vranove nad Topľou. Prečítajte si víťaznú prácu.