Farebný svet – Coloriskeri luma 2016

Tradičné rómske remeslá boli témou tohtoročnej celoštátnej súťaže Farebný svet – Coloriskeri luma. V roku 2015 sa uskutočnil už siedmy ročník súťaže. Organizátori hodnotili viac než 300 výtvarných a literárnych prác žiakov z 54 škôl. Vyhlásenie víťazov súťaže sa uskutočnilo 20. júna v Dunajskej Lužnej v rámci podujatia Európske rómske kováčske sympózium. Ponúkame Vám víťazné práce tohto ročníka súťaže. Zapojeným školám a talentovaným žiakom za účasť ďakujeme.

Kategória II.A


1. miesto
: Patrik Tankó
Špeciálna základná škola s VJ slovenským a maďarským, Nevädzová ul., Bratislava
Práca kováča v minulosti
01_Tanko

1. miesto: Kristína Kaloková a Milan Demeter
Špeciálna základná škola Humenné
Hnedo graj
02_Kalokova_Demeter

1. miesto: Martin Filičko
Základná škola s materskou školou Šarišské Jastrabie
Usilovní kováči
03_Filicko

2. miesto: Stanislava Siváková
Základná škola Kružlová
U kováča
04_Sivakova

2. miesto: Vladimír Kroka
Základná škola Čaklov
Husľový koncert na lúke
05_Kroka

2. miesto: Vanesa Lakatošová
Základná škola Selice
Rómka s tancujúcim medveďom
06_Lakatosova

3. miesto: Andrea Boncseková
Základná škola Rozmarínová ul., Komárno
Veštica
07_Boncsekova

3.miesto: Simona Ferková
Základná škola, Ľutina
Ťažké remeslo
08_Ferkova

3. miesto: Radko Dudy Koťo
Nízkoprahové centrum Snina
Veštica
09_Dudy

Čestné uznanie: Alexandra Mlynarčíková
Detské mestečko Trenčín, Zlatovce
Fidlikant
10_Mlynarcikova

Čestné uznanie: Lukáš Bilý
Základná škola Veľký Šariš
Muzikanti
11_Bily

Čestné uznanie: Soňa Lončáková
Detský domov Žakarovce
Tanečnice
12_Loncakova

Čestné uznanie: Martin Bilý
Základná škola Veľký Šariš
Košikári
13_Bily

Kategória I.A

 

1. miesto: Mário Žiga
Základná škola a materskou školou Vydrník
Rómska kapela
14_Ziga

1. miesto: Denis Gulaši
Základná škola a materskou školou Hrabušice
Rómsky kováč
15_Gulasi

2.miesto: Ladislav Mikuš
Základná škola s materskou školou Vydrník
Huslista
16_Mikus

2.miesto: Vanesa Čonková
Základná škola s materskou školou Šarišské Jastrabie
Šikovný ujo korytár
17_Conkova

3.miesto: Kristína Gáborová
Základná škola Vtáčkovce
Radosť zo života
18_Gaborova

3. miesto: Patrik Mirga
Centrum voľného času Podolínec
Kolesá, podkovičky, všetko urobím
19_Mirga

Čestné uznanie: Patrik Poprocký
Základná škola Ždaňa
Cigánski diabli
20_Poprocky

Čestné uznanie: Sabrina Poláková
Základná škola Fričovce
Rómska zábava
21_Polakova

Kategória I. B


2. miesto:
Stanislava Mirgová
Základná umelecká škola Rakúsy
Rómska muzika
26_Mirgova

 

Ocenenie školy

 

Základná škola s materskou školou Lomnička

 

Dušana Mirgová
Lomnicka1

Marko MirgaLomnicka2

Rastislav OračkoLomnicka3

Špeciálna základná škola, Hradná ul., Komárno

 

Leila Lakatošová                            Viktorka Berkyová
Komarno_1     Komarno_2


Základná škola s materskou školou Poprad – Spišská Sobota

 

Róbert Lacko                                  Paulína Kokyová                             Martin Marušinský
Poprad1  Poprad2  Poprad3


Základná škola VJM Šíd

 

Erika Botošová                                             Melissa Bariová

sid2 Sid1

Irena Dlhopolcová                    Elemér     Botoš
Sid4 Sid3

 

Literárna súťaž


2. miesto:
 Dalibor Čonka
Základná škola Fričovce

Download (PDF, 123KB)